Już 26 czerwca o godzinie 11:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu rozpocznie się 16. edycja Opolskiego Festiwalu Fotografii. Wernisaż inaugurujący festiwal to jeden z kluczowych momentów w kalendarzu wydarzeń artystycznych regionu. W trakcie otwarcia zaprezentowane zostaną unikatowe publikacje fotograficzne, które stanowią ważny element międzynarodowej kultury wizualnej. Festiwal przyciągnie zarówno pasjonatów fotografii, jak i sztuki w szerszym ujęciu.
W programie inauguracyjnym przewidziano wystawę Opolskiej Kolekcji Polskich Książek Fotograficznych, której kuratorem jest znany fotograf i fotoreporter Arkadiusz Goła. Zbiór ten tworzony jest od siedmiu lat i wchodzi w skład wartościowych dokumentów współczesnej kultury wizualnej. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z niecodziennymi publikacjami, które z pewnością pobudzą ich wyobraźnię i zainteresowanie tematyką fotografii.
Oprócz wystawy kolekcji, w programie festiwalowym znalazła się także prezentacja zwycięskiego projektu konkursu „Pokaż się”, organizowanego przez Fundację 2.8. W 13. edycji tego konkursu wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń, którego triumfatorką została Agnieszka Kowalczyk z cyklem „zanim pójdziesz dalej… najpierw należy się pożegnać”. Główne tematy festiwalu, w tym roku pod hasłem „Druga strona”, z pewnością dostarczą uczestnikom wielu inspiracji i artystycznych przeżyć.
Źródło: Urząd Miasta Opole
Oceń: Rozpoczęcie 16. Opolskiego Festiwalu Fotografii w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Zobacz Także


