UWAGA! Dołącz do nowej grupy Opole - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Przebudowa ulicy Wrocławskiej w Opolu – Prace rozpoczną się po weekendzie


W najbliższy poniedziałek, 29 czerwca, rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Wrocławskiej w Opolu. Realizacja projektu ma na celu budowę drogi dla pieszych i rowerów na odcinku od mostu na Kanale Ulgi do skrzyżowania z ulicą Partyzancką. Inwestycja obejmuje także modernizację sygnalizacji świetlnej oraz przebudowę wyspy rozdziału na wspomnianym skrzyżowaniu. Całość zadań zaplanowana jest do zakończenia pod koniec roku.

Prace rozpoczną się na odcinku około 100 metrów od strony Kanału Ulgi i będą trwały do końca roku. W pierwszym etapie robót jezdnia zostanie zawężona do jednego, lewego pasa, podczas gdy prawy pas zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Przez ten wyłączony pas będzie mogła przechodzić komunikacja pieszych i rowerzystów, co powinno poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

W ramach przebudowy zaplanowano budowę nowej, bitumicznej nawierzchni dla pieszych i rowerów, rozciągającej się na blisko 700 metrów. Dodatkowo, projekt przewiduje umożliwienie prawoskrętu z ulicy Wrocławskiej w ulicę Partyzancką. Całkowity koszt inwestycji wyniesie niecałe 2,5 miliona złotych, a finansowanie przedsięwzięcia pochodzi z regionalnych Funduszy Europejskich dla Opolskiego na lata 2021-2027, w ramach projektu „Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej”. Wartość całego projektu wynosi ponad 176,3 mln złotych, z czego znaczna część środków pochodzi z dofinansowania unijnego.

Źródło: Miejski Zarząd Dróg w Opolu


Oceń: Przebudowa ulicy Wrocławskiej w Opolu – Prace rozpoczną się po weekendzie

Średnia ocena:4.47 Liczba ocen:8


Zobacz Także